Uzņēmēju izaicinājumi 2.ciklā

Vēlies risināt kādu no uzņēmēju izaicinājumiem? Droši ieskaties, noteikti atradīsi sev interesējošo nozari.

Lai pieteiktos kādam no izaicinājumiem, droši aizpildi pieteikuma anketu līdz 12.oktobrim, to atradīsi šeit
Atceries, ka minimālais cilvēku skaits komandā ir 3 cilvēki!

#Radīt “supergreen” eksportspējīgāko sulas dzēriena vai limonādes zīmolu Eiropas Savienības tirgum, kura misija būtu dot pozitīvu pienesumu dabai.

PAR IZAICINĀJUMU – SIA “GARDU MUTI”

  Izaicinājuma būtība ir radīt “zaļāko” un eksporstpējīgāko sulas dzēriena vai limonādes zīmolu ES tirgum (“zaļākajam” pasaules kontinentam), ietverot nosaukuma, logo, garšas, tehnoloģijas, reklāmas, kampaņas u. tml. izstrādi, un kura misija būtu rūpēties, glābt un dot pozitīvu pienesumu dabai.
Svarīgs aspekts ir limonādes/sulu dzērienu/aukstās tējas gatavošana no īstas sulas, ne koncentrātiem vai ekstraktiem, kā arī tiktu izmantots mazāk cukura vai stēvija, ja nepieciešams. Plānā ir veikt sulu iepirkumus no “mazajiem”, taču atpazīstamiem zemniekiem Eiropā, kas savā darbībā rūpējās par savām saimniecībām un cilvēkiem. Jābūt pozitīvai Co2 pēdai, kā arī noteikta summa no katras pārdotās pudeles jāziedo kādam dabu sargājošam mērķim.

Ievērībai:

  1. Dzēriens jāpilda stikla pudelēs (tilpumā no 200ml līdz 700 ml), kā arī tās paredzēts mazgāt un atkārtoti izmantot vismaz 20 reizes;
  2. Jārod risinājums Co2 kompensēšanai;
  3. Jārod aktuāls katras pārdotās pudeles ziedojuma mērķis;
  4. Produkta nosaukumam, vērtībām un stāstam ir jābūt tādam, ko saprastu un novērtētu Eiropas jaunā paaudze “Gen-Z”.

#Radīt datu rīku/portālu gadījumu darba attiecību meklējumiem.

PAR IZAICINĀJUMU – Biedrība “Jelgavā 21.gadsimts”

  Izaicinājuma būtība ir radīt aplikāciju, portālu vai rīku, kurā nodrošināt gadījuma darba iespēju meklējumus un savest kopā darba devēju ar darba ņēmēju. Šāds portāls būtu ļoti svarīgs senioriem, jauniešiem, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti, kas vēlas strādāt nepilnu darba laiku (mājsaimniecībās, lauku saimniecībās, uzņēmumos utt. ), tādēļ portālam jābūt veidotam atbilstoši lietotāja vajadzībām.

  1. Portālā katram lietotājam būtu jānorāda savas prasmes, izglītība, dzīves vieta, kā arī noteiktas dienas un stundas, kad iespējams strādāt. Piezīmēs varētu redzēt darba pieredzi un tās novērtējumu.
  2. Gadījuma darba devējs norāda savu uzņēmumu, adresi, darbu, ko nepieciešams veikt, apjomu, noteikto laiku, kā arī samaksa par darbu (stundas likme, gabaldarba alga vai citādi).
  3. Svarīgi saprast nodokļu samaksas kārtību. Piemēram, jaunietim 17 gadi, 5 stundas tīrījis būvobjektu. Tas ir gabaldarbs, par kuru uzņēmējs gatavs samaksāt 75 EUR. Kurš samaksā nodokļus? Vai tā ir abu kompetence?

#Uzskaitīt meža dabiski piesaistīto CO2.

PAR IZAICINĀJUMU – SIA co2capture.fund

Uzņēmuma projekta izaicinājums saistīts ar meža dabiski piesaistītā CO2 uzskaiti:

1) dažādu faktoru izpēte, kas ietekmē mežu absorbēto CO2, tā uzskaite un līdzsvarošana ar bioloģiskās daudzveidības nodrošinošiem aspektiem.

2) meža piesaistītā CO2 verificēšanas iespēju analīze.

Par komersantu: uzņēmums co2capture.fund maina veidu, kā mums pieder meži un kā mēs tos komercializējam, veidojot investīciju platformu mežu iegādei,to decentralizācijai un tokenizācijai ar mērķi palielināt mežu absorbēto CO2 daudzumu.

#Paplašināt attālinātā vadītāja funkcijas.

PAR IZAICINĀJUMU – SIA getUgo

Paplašināt attālinātā vadītāja funkcijas. Attēlā redzams, ka vadības mehānisms (stūre) satur lielas kontroles iespējas (dažādi indikatori, slēdži, pogas). Jāpapildina esošā programmatūra, kas spēj sasaistīt stūres vadību ar auto kontrolēm, izveidojot iespēju attālinātajam vadītājam izmantot priekšējā stikla logu tīrītājus, auto skaņas signālu un citas iespējas.

Vēlamās prasmes: Programmēšana, C++.

Par komersantu: uzņēmums izstrādā teleoperācijas programmatūras un aparatūras platformu, kas nodrošina universālu tālvadību jebkuram transportlīdzeklim jebkurā nozarē.

#Izveidot attālināti vadāmā auto vadības paneli (drivers dashboard).

PAR IZAICINĀJUMU – SIA getUgo

Izveidot attālināti vadāmā auto vadības paneli (drivers dashboard). Uz doto brīdi vadītāja darbstacijas ekrānā redzams tikai video attēls. Lai vadītājs varētu pilnvērtīgi vadīt auto, tam ļoti svarīgi redzēt arī dažādus braukšanas parametrus – tekošo ātrumu, faktisko stūres pozīciju, auto atrašanos kartē (GPS), vai ieslēgts pagrieziena rādītājs utml. Faktiski šajā vadības panelī jāattēlo viss atbilstoši tam, kā tas ir redzams vadītājam atrodoties pie paša auto stūres.

Vēlamās prasmes: Programmēšana, grafiskais dizains, Qt (https://www.qt.io/), C++.

Par komersantu: uzņēmums izstrādā teleoperācijas programmatūras un aparatūras platformu, kas nodrošina universālu tālvadību jebkuram transportlīdzeklim jebkurā nozarē.

#Veikt vadības un kontroles sistēmu auditu darbībai scenārijiem ar drošu attālinātu vadību.

PAR IZAICINĀJUMU – SIA PILOT Automotive Labs Europe

Vadības un kontroles sistēmas. Veikt esošo vadības un kontroles sistēmu, kontrolieru, moduļu un protokolu auditu darbībai scenārijiem ar drošu attālinātu vadību, ņemot vērā “End-to-end functional safety” prasības. Izveidot testa scenārijus rokas un attālinātas vadības pārslēgšanai un darbībai dažādos avārijas situācijās. Izstrādāt 2 – 4 elektromotoru vadības sinhronizācijas risinājumu. Izstrādāt un ieviest uzlabojumus HW&SW moduļos un to programmnodrošinājumā. Izstrādāt reālā laika telemetrijas un datu ierakstīšanas (‘black box”) un “cloud” risinājumus.

Izmantotās tehnoloģijas un platformas – CAN, Raspberry Pi, Arduino, C++.

Par komersantu: SIA “Pilot Automotive Labs” izstrādā “Woodpecker”, kas ir CO2 neitrāla elektrisko transportlīdzekļu platforma ar zemām ražošanas, piegādes un ekspluatācijas izmaksām un ir veidota pamatojoties uz pārstrādājamiem materiāliem un cirkulārās ekonomikas koncepciju.

#Izstrādāt virsbūves “Solaris” tipa dizainu, konstrukciju un izgatavošanas skices, atvērtā pirmkoda rasējumus.

PAR IZAICINĀJUMU – SIA PILOT Automotive Labs Europe

Koka šasija un virsbūves elementi. Izstrādāt virsbūves “Solaris” tipa dizainu, konstrukciju un izgatavošanas skices, atvērtā pirmkoda rasējumus. Izmantotās tehnoloģijas un platformas – “Solidworks”, CNC. Izgatavot Solaris tipa virsbūvi.

Par komersantu: SIA “Pilot Automotive Labs” izstrādā “Woodpecker”, kas ir CO2 neitrāla elektrisko transportlīdzekļu platforma ar zemām ražošanas, piegādes un ekspluatācijas izmaksām un ir veidota pamatojoties uz pārstrādājamiem materiāliem un cirkulārās ekonomikas koncepciju.

#Radīt zaļu un ilgtspējīgu mobilo energoapgādes iekārtu brīvdabas pasākumiem, būvlaukumiem, kempingiem un off-grid brīvidienu mājokļiem.

PAR IZAICINĀJUMU – SIA “H2Latvia”

Izaicinājuma būtība ir radīt klimatneitrālu alternatīvu esošajiem mobilajiem dīzeļdegvielas vai benzīna elektrības ģeneratoriem. Izaicinājuma mērķis būt izveidot dizaina projektu mobilajai elektrostacijai kura būtu uz piekabes / treilera bāzes un apvienotu sevī uz vietas izvēršamu saules paneļu sistēmu, elektroenerģijas uzkrāšanas risinājumu (bateriju bloku), rezerves enerģijas ģenerācijas sistēmu kura bāzētos uz zaļajiem energonesējiem (ūdeņradi, metanolu, biodīzeļdegvielu, etanolu).

Ievērībai:

  1. Dizaina modeļu jauda var būt no 5 – 50 kVA.
  2. Rezerves enerģijas ģeneratoru blokiem ir jābūt modulāriem un maināmiem.
  3. Jāveic CO2 ietaupījuma aprēķini pret analogu jaudu parastajiem fosilo degvielu ģeneratoru emisijām.
  4. Ir jāizstrādā dizaina specifikācija mobilai aplikācijai ar kuru var kontrolēt iekārtas darbības rādītājus, parametrus, jaudas rezervi.

#Izveidot platformai papildu biznesa modeli, kas, paralēli esošajam biznesa modelim, ļauj monetizēt platformu sadarbībā ar komersantiem. Izveidot stratēģiju un biznesa modeli platformas mērogošanai citos valstu tirgos vai jaunos nozaru tirgos.

PAR IZAICINĀJUMU – Edy365.com

Izveidot platformai papildu biznesa modeli, kas,  paralēli esošajam biznesa modelim, ļauj monetizēt platformu sadarbībā ar komersantiem. Izveidot stratēģiju un biznesa modeli platformas mērogošanai citos valstu tirgos vai jaunos nozaru tirgos.

Ievērībai:

1. Kādas papildus funkcijas būtu nepieciešamas uzņēmējiem / izglītības iestādēm /studentiem?
2. Izskatiet Edy365.com UX un iesakiet uzlabojumus – kas nav loģiski, kas nav saprotami u.tml.?
3. Kādas papildus funkcijas varētu sniegt vērtību uzņēmējiem, par ko viņi būtu gatavi maksāt?
4. Kādus gameification elementus varētu ieviest platformā, lai piesaistītu jaunus lietotājus?
5. Kā uztaisīt ažiotāžu ap aplikāciju tā, lai tā pievērstu pēc iespējas lielāku uzmanību un visi sāktu to adoptēt, lietot, t.i. studenti un uzņēmēji to pieprasītu skolām?
6. Kādi jautājumi varētu interesēt uzņēmējiem / studentiem, par kuriem būtu nepieciešamas bloga tēmas rakstīt… kas ir trendīgs un piesaista uzmanību?
7. Kā veiksmīgāk izmantot soctīklus – instagram, FB, Linkedin, YouTube, TikTok, lai popularizētu platformu… idejas kampaņām.

Par komersantu: Edy365.com ir Latvijas izglītības iestāžu prakses platforma, kurā jebkurš uzņēmums var centralizēti redzēt tuvākās prakses, atrast sev nepieciešamo praktikantu, nodibināt attiecības, digitalizēti apstrādāt dokumentus un uzģenerēt nepieciešamās atskaites.


# Izstrādāt dizaina konceptu ar ūdeņradi darbināmai laivai

PAR IZAICINĀJUMU – SIA Electrify

Ūdens transports pārsvarā tiek darbināts ar fosilajām degvielām kā rezultātā tie ir lieli piesārņotāji. Aktualizējoties zaļajai transformācijai, tiek aizvien vairāk arī meklēti efektīvi risinājumi ostu darbībai un ūdens transportam. Līdz ar to nepieciešams izstrādāt ūdeņraža sistēmas koncepts ūdens transportam jeb laivām, kas būtu piemērots Baltijas tirgum.

Izaicinājums:
1) Izpētīt un analizēt tirgus tendences ūdeņraža laiku segmentā ar uzsvaru uz Baltijas valstīm
2) Izstrādāt koncepta specifikāciju ūdeņraža laivām, kas būtu piemērots Baltijas un Eiropas tirgum

#Izstrādāt dizaina konceptu ar ūdeņradi darbināma mikroautobusam

PAR IZAICINĀJUMU – SIA Electrify

Zaļais transports lēnām ienāk mūsu ikdienā - biežāk sastopamies ar elektroauto, bet ūdeņraža transport arī tiek pieminēts aizvien biežāk. Ūdeņraža transporta uzbūve var būtiski atšķirties dažādos aspektos no mums ierastajiem transportlīdzekļu konceptiem. Līdz ar to tiem nepieciešams īpašs dizains jeb koncepts, kas ir piemērots lietošanas gadījumam. Līdz ar to ir nepieciešams izstrādāt ar ūdeņradi darbināma mikroautobusa koncepts, ko varētu izmantot Baltijas valstu tirgos, piemēram, arī Jelgavā.

Izaicinājums:
1) Izpētīt un analizēt tirgus tendences ūdeņraža mikroautobusu segmentā ar uzsvaru uz Baltijas valstīm
2) Izstrādāt koncepta specifikāciju ūdeņraža mikroautobusam, kas būtu piemērots Baltijas un Eiropas tirgum